Posted on

Czy powinniśmy pić dużo wody?

Jakie zalety ma picie wody?

Odpowiedź na tego typu zapytanie wbrew pozorom jest dość złożona. Na samym początku trzeba podkreślić, iż woda to niemalże 80 procent naszego ciała. Gdy brak jej w naszym ciele automatycznie zaczynamy czuć się gorzej. Jakie są skutki braku wody? Po pierwsze uczucie pragnienia. To naturalne. W momencie, gdy brakuje nam życiodajnych elektrolitów to automatycznie czujemy pragnienie. Jednak to nie jeden jedyny objaw niedoboru wody w organizmie. Bywa, że niedobór wody przejawia się napadami niepohamowanego głodu. Tak jest właśnie. Z pokarmu nasz organizm również potrafi wygenerować wodę, która jest mu potrzebna do dobrego działania. Dlatego, jeśli odczuwamy duży głód, warto przed posiłkiem bez pośpiechu wypić odpowiednią ilość płynów.

Jakie są inne objawy odwodnienia?

Dosyć sztywny, suchy język. Spękane usta, zszarzała skóra, męczące skurcze mięśni, jak i opuchnięte kostki. W przypadku, gdy będziemy pić zbyt mało, mocznik zacznie odkładał się w stawach. Początkowo dostrzegamy to w obrębie kostki.

Picie wody efektywnie wspomaga też walkę z kilogramami. Wystarczy tylko wypić szklankę wody przed jedzeniem, a nasz żołądek prędzej się wypełni. Zjemy dużo mniej. Stąd też szybciej zobaczymy efekty naszego wysiłku.

Musimy sporo pić, jeśli uprawiamy aktywność fizyczną. Wówczas tracimy o wiele więcej niezbędnych elektrolitów niż przeważnie, dlatego też pamiętajmy, ażeby na siłownię czy na basen zabrać ze sobą wodę.

Nie za bardzo lubisz smaku czystej wody. Co wtenczas robić?

Gro osób nie przepada za smakiem czystej wody i bardziej woli pić słodkie napoje gazowane. Należy wiedzieć, że są one pełne sztucznych konserwantów jak i aromatów. A na dodatek posiadają bardzo dużo pustych kalorii.

Jest jednak sposób, ażeby trochę wzbogacić smak wody. Wystarczy do niej dodać naturalne dodatki smakowe. Na przykład limonkę, cytrynę, liście mięty. Równie sprawdzi się również sok z czarnych porzeczek czy też malin. Oczywiście soki przygotowane w domu posiadają w swoim składzie sporo cukru, ale za to brak im sztucznych dodatków. Dlatego też są o wiele lepszą opcją na wszystkie kolorowe napoje ze sklepów.

Reklamy