Posted on

Dlaczego trzeba pić wodę?

Jaką wodę winniśmy pić?

To, iż woda jest niezbędna człowiekowi do życia nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Sklepowe półki uginają się od wielu napoi. Laik może mieć niemały problem, na jaką z proponowanych wód się zdecydować, która jest najlepsza dla jego zdrowia?

Mineralna czy też Źródlana?

Sam wybór niewątpliwie zależy od paru elementów, w tym od osobliwych predyspozycji naszego ciała. Woda mineralizowana nie tylko znakomicie dowadnia organizm, lecz też dostarcza wielu znamiennych minerałów. Po pierwsze wapnia, magnezu oraz sodu. Stąd też, jeżeli bardzo aktywnie uprawimy rozmaite sporty, to winniśmy często sięgać po wodę mineralizowaną. Jednakże trzeba skrupulatnie czytać etykiety. Składy danych typów wód mineralizowanych mogą zdecydowanie się różnić. Prócz tego nie każda woda mineralna będzie dobra dla nas. Na przykład osoby, które mają problemy z nerkami, muszą uważać na zawartość sodu w wodzie. Wnikliwie czytajmy etykiety, wtedy z całą pewnością nie narazimy się na kłopoty. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z sprzedawcą, on na pewno dopomoże wybra odpowiednią wodę, która będzie korzystna dla nas.

Wody mineralizowane mają charakterystyczny sobie smak, posmak. Nie wszystkim osobom on odpowiada. Co wtedy pić? Dla takich osób idealnym rozwiązaniem okaże woda źródlana. Tego typu woda jest starannie przebadana, możemy bez obaw podawać ją też najmniejszym dzieciom. Jednakże, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że większość Polaków ma niedobory magnezu w swojej diecie, to z pewnością warto co pewien czas wodę źródlaną zastąpić mineralizowaną, nawet, jeżeli jej posmak nam nie pasuje.

Co gwarantuje nam picie wody?

Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Mówiąc krótko, w ponad 70 procentach składamy się z wody. Bez wody nie byłoby żadnego życia na Ziemi. Woda to też świetny przekaźnik przeróżnych potrzebnych elementów mineralnych. Stąd też powinniśmy zwrócić baczną uwagę na rodzaj wody, jaki spożywamy i dostosować go do naszych potrzeb. Dzięki temu z pewnością będziemy zdrowsi i nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Reklamy