Posted on

Pijemy wodę cały rok!

Z jakich powodów opłaca pić dużo wody?

Właśnie z wody w przeważającym stopniu składają się komórki ludzki. Jej niedobór w komórkach odczuwalny jest praktycznie od razu. Po prostu czujemy pragnienie.

Oczywiście spore pragnienie to nie jeden jedyny objaw tego, że organizm pragnie solidnej dawki wody. Wysuszona, matowa skóra, zdrętwiały i suchy język, pękające usta, a czasami i bóle głowy. To właśnie może znaczyć, że potrzebujemy wody. A zatem nim ponownie sięgniemy po tabletkę warto najpierw powolutku wypić szklankę wody. Często zdarza się, że ból mija już po chwili, bez zastosowania leków.

Świetnie wiemy, że w okresie letnim nasze zapotrzebowanie na wodę zwiększa się. W lato zdecydowanie więcej się pocimy, stąd też częściej powinniśmy sięgać po wodę. W trakcie upałów tracimy sporo minerałów stąd, jeśli chcemy wyrównać ich poziom, kupujmy wody dobrze zmineralizowane.

Nie tylko w upale dni

Wbrew temu co mogłoby się wydawać w zimne dni również jesteśmy dość narażeni na utratę dużej ilości wody. W szczególności podczas dużych mrozów.

Jest tak z dwóch powodów. Niewątpliwie wraz z parą, którą wydychamy szybko tracimy wodę. Po drugie dużo wody tracimy na zachowanie stałej temperatury organizmu, która powinna wynosić około 36, 6 stopni.

Zdaniem z NASA podczas wielkich mrozów tracimy tak samo dużo wody, co podczas gorącego lata. W takie dni każdy powinien pić do niemal trzech litów dowolnych płynów. Najlepiej, gdy będą one bliskie temperatury pokojowej.

Różne smaki.

Rzesza osób ma twierdzić, że smak czystej wody im nie odpowiada, stąd wolą pić nienaturalne napoje. Zapewne są one nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale również i dość kosztowne. W przypadku, gdy ktoś nie przepada za smakiem czystej wody przecież może do niej dodać dodatki, które podniosą jaj smak, a dodatkowo są naprawdę zdrowe. Co warto wybrać?

Wszystko jest zależy od naszych preferencji. W ciepłe lato na pewno wszystkim będzie smakować woda z świeżym lodem, listkami mięty czy też cytryną. Idealnie zastąpi wszystkie sztuczne płyny gazowane. Na pewno nie powinniśmy się bać takich eksperymentów. Do wody możemy dodawać sok z wiśni, a także miód. Metodą prób i błędów bez wątpienia stworzymy swój ulubiony napój.

Reklamy