Posted on

Dobre sposoby wykorzystania deszczówki.

Każdy z nas wie czym jest deszcz. To opad atmosferyczny. Woda, która opada podczas deszczu na ziemię nazywana jest deszczówką, a mianowicie wodą pochodzącą z deszczów.

Spora ilość osób używa taką wodę uwzględniając jej specyficzne parametry. Jednak trzeba pamiętać, iż nie do każdych celów możemy wykorzystać deszczówkę.

Do jakich celów zatem można ją użyć?

A więc deszczówka jest wodą destylowana, czyli jest ona pozbawiona rozmaitych minerałów, które to zawarte są w wodach źródlanych, stąd też nie możemy jej spożywać. Chyba, że w sytuacji bez wyjścia.

Jednak wbrew powszechnej opinii spożywanie tego typu wody jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia, a australijscy naukowcy już parę lat wstecz dowiedli, iż picie wody deszczowej nie jest groźne dla naszego organizmu.

Woda deszczowa nie ma pierwiastków wapnia i magnezu, przez co nazywana jest wodą miękką, stąd też znakomicie nadaje się tak na przykład do prania, czy też zmywania. Woda deszczówka nadaje się też do codziennego spłukiwania toalety, jak i do mycia, zarówno różnych rzeczy, jak i okien, z tego względu, że po umyciu nią okien nie znajdziemy na nich najmniejszych zacieków czy plam.

Deszczówka gromadzona oraz używana jest również w innych celach. Mianowicie niektórzy z nas używają jej do podlewania ogródków.

Magazynowanie wody deszczowej jest na pozór łatwe, acz do jej magazynowania najlepiej zastosować pojemniki z sztucznego tworzywa, gdyż roztwory takich kwasów jak tak na przykład kwas węglowy mają znaczący wpływ na korozję pewnych zasobników stalowych.

Wodę pozyskiwaną z opadów, czyli deszczówkę możemy poddawać rozmaitym zabiegom wzbogacającym, a mianowicie można ją najzwyczajniej mineralizować.

Do tegoż celu niezbędne jest zastosowanie fachowo dopasowanych układów filtrów, co nie jest jednakże absolutnie takie proste jak i wymaga sporo pracy włożonej między innymi w dokładne zbadanie otrzymywanej wody.

Reklamy