W czasie aktywności sportowej lepiej spożywać wodę mineralizowaną czy izotoniki?

Uprawianie dyscyplin sportowych zarówno na zawodowym jak również dość amatorskim poziomie wymaga ciągłego dostarczania organizmowi wody. Ważne jest to w szczególności w przypadku sportów siłowych. Kolarstwo, biegi na długich dystansach to podstawowe przykłady, które trzeba tu przytoczyć w pierwszym rzędzie. Osoby, które dopiero zaczynają swą przygodę ze sportem często stawiają sobie pytanie – czy też lepiej w trakcie treningów pić wodę, czy postawić na napoje z elektrolitami i minerałami? Nie ma na to jednaj jedynej odpowiedzi. Jest to zależne od tego, z jakim rodzajem wysiłku będziemy mieć styczność. Jeżeli mowa jest o treningach na poziomie dosyć umiarkowanym czy niezmiernie intensywnym, to napoje izotoniczne okażą się dla nas najlepszym wyborem. W razie, gdy treningi trwają regul
arnie więcej niż godzinę
– napoje izotoniczne znakomicie spiszą ze swych zadań. Tego rodzaju napój ma wtedy zadanie nawodnić w wystarczający sposób organizm. Znamiennym elementem jest też to, żeby efektywnie za jego pomocą odbudować stracone elektrolity oraz węglowodany. Plan treningowy dzięki temu stanie się znacznie bardziej efektywny, regeneracja będzie przebiegać szybciej. Porównując wodę do napojów izotonicznych, to ten drugi wybór prezentuje się znacznie korzystniej. Wszystko dlatego, że posiadają one cechy wyjątkowo zbliżone do ludzkiej krwi. Posiadają zbliżoną zawartość wody jak również posiadają zbliżone elementy odżywcze. Oznacza to, że lepiej przyswajane są przez organizm ludzki.

Mimo tego, iż napoje izotoniczne zdają się być bardzo skuteczną formą suplementacji, na pewno picie wody w okresie ćwiczeń nie może zagrozić organizmowi. W razie, gdy zrzucały zbędnie kilogramy picie wody mineralizowanej w większych ilościach jest jak najbardziej polecane. Eksperci rekomendują picie aż do kilku litrów na dzień, ponieważ to pozwoli zachować nasz metabolizm a także poziom nawodnienia na dobrym poziomie. Jej czynny udział jest fundamentalny w dobrej przemianie materii. Trzeba nie zapominać, iż za jej pośrednictwem dochodzi do transportowania substancji odżywczych w organizmie człowieka.

Reklamy