Posted on

Czy picie kranówki jest zdrowe?

Dosłownie w każdym miejscu możemy spotkać się z reklamami wód źródlanych, które są zwykle utożsamiane z źródłem życia. Co do tej kwestii nie ma najmniejszych sprzeczności – picie wody, zwłaszcza w odpowiednich ilościach, jest bardzo zdrowe. Czy rzeczywiście zawsze powinniśmy kupować wodę w butelkach?

Zwykle spożywanie kranówki kojarzy się z dostarczaniem do swojego organizmu ogromnej ilości szkodliwych związków. Taka woda logicznie rzecz biorąc nie mogłaby być w ogóle dopuszczona do korzystania. Dlatego z tym służby w wodociągach odpowiadają za jej sprawdzenie a także bieżące powiadamianie mieszkańców określonych województw czy woda nadaje się do picia.

Polacy są nieufni

Mimo oficjalnego pozwolenia picia wody wypływającej z naszego kranu, bardzo duża liczba mieszkańców Polski i tak decyduje się na picie wody butelkowanej. Boją się, że od surowej wody, która leci bezpośrednio z kranu na przykład zachorują na kamicę. Jak najbardziej jest to całkowicie niesłuszny pogląd.

Lub jeśli faktycznie chcą skorzystać z wody pozyskiwanej prosto z baterii wtedy na przykład decydują się na jej zagotowanie lub przefiltrowanie. To w praktyce ma przynieść taki efekt, że woda nie będzie przyczyniała się do powstawania osadu w czajniku lub garnkach. A to dzieje się tak naprawdę za sprawą pozbycia się z wody konkretnych pierwiastków, które jak zwykle czytamy na opakowaniach, są dodawane do wody źródlanej. Czy to nie brzmi jak prawdziwy paradoks? Rzeczywiście dajemy się często oszukiwać wszystkim ofertom wód źródlanych?

Cechy zdrowej wody

Oczywiście wypuszczana do nas woda jest kompletnie przebadana, jak i również oczyszczona. Co nie zmienia faktu, że nie mamy przykuwać uwagi do tego, jaki ma wygląd i czy wydziela jakiś aromat. Właśnie po tych właściwościach jesteśmy w stanie ocenić czy woda wypływającego z naszego kranu faktycznie jest dobra do picia, czy lepiej z niej nie korzystać. Jeżeli nie posiada koloru, ani zapachu, to zawiera wszystkie cechy zdrowej wody. Natomiast jeśli wyróżnia się już konkretnym zapachem bądź odcieniem, należy być przezornym.

Nie jest to żadną tajemnicą, że w Polsce coraz częściej mamy do czynienia z propagatorami spożywania kranówki. Nawet w ramach tej akcji zamówić elegancką szklaną butelkę z tekstem marketingowym, zachęcającym właśnie do tej czynności. Prawie zawsze jest to dosłownie kwestia wyrobienia dobrego nawyku. A jego efektem będzie nasze zdrowie i oszczędność pieniędzy.

Reklamy