Posted on

Do którego przedszkola wysłać swojego malucha?

Coraz częściej rodzice, już po ukończeniu przez dziecka roczku, zaczynają planować do jakiego przedszkola je zapisać. Dlaczego myślą o tym z tak dużym wyprzedzeniem? Dlatego, że do wybranych placówek, zapisywanie dziecka zabiera bardzo dużo czasu. Dlatego opiekunowie zamierzają nastawić już swoje dwuletnie i trzyletnie dzieci do funkcjonowania między innymi kilkulatkami.

Przedszkole prywatne czy publiczne

Już nawet nie jest istotny tu wybór umiejscowienia placówki, które tak naprawdę mogłoby znajdować się po sąsiedzku względem naszego domowego adresu. Jednak opiekunowie posiadają bardzo duży dylemat w takim kontekście, czy ma być to przedszkole publiczne, czy może jednak lepiej wydawać pieniądze na niepubliczne. Oczywiście dostrzegalna różnica, jaka się będzie nasuwać, dotyczy pieniędzy. Przedszkole państwowe jest o wiele tańsze. Wydatek związany z kształtowaniem dziecka zwykle obejmuje wyłącznie karmienie dzieci jak i również większa ilość godzin. To i tak zdecydowanie mniej, niż w prywatnych przedszkolach, gdzie dodatkowo naliczane są koszty za praktycznie każdą rzecz.

Przedszkole niepubliczne – szanse

Niewątpliwie placówki niepubliczne wyróżniają się w pierwszej kolejności tym, iż dają zdecydowanie więcej zajęć dla kilkulatków. A tak na pewno tak można dowiedzieć się z broszur informacyjnych. Dzieci uczą się języków obcych, tańca, rysunku lub pozostałych ciekawych czynności. W prywatnym przedszkolu właściwie podopieczni mają zdecydowanie więcej szans na kształtowanie swoich zdolności. Nie jest niczym nienaturalnym tak więc, że ambitni opiekunowie przeglądają oferty właśnie takich placówek.

Następną mocną stroną jest to, że placówki prywatne są czynne dosłownie od samego rana do późnego wieczora. Dla zapracowanych rodziców, jacy nie mają z kim zostawić swojego kilkulatka, z pewnością jest to duży komfort.

Czy placówki publiczne są gorsze?

Jeśli za coś wydajemy o wiele mniej pieniędzy, od razu nasuwa się nam myśl, że jest coś gorszej jakości. W kwestii punktów przedszkolnych państwowych wcale tak nie jest. Bardzo dużo będzie ostatecznie zależało od samego zarządu, a także tego jakie będzie podejście do rozwoju podopiecznych. W wielu przedszkolach publicznych, dzieci posiadają identyczne szanse na opanowanie dużej liczby ciekawych umiejętności, jeśli rodzice wyślą je na dodatkowe warsztaty na przykład z rytmiki.

Reklamy